SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IF Elfsborg
Fotboll
Pojkar 13 år
Matcher
MARS 2024
 
08
18:00
fre
18:00    
Brämhults IP
 
Brämhult P14 - IF Elfsborg P13-1  -      
10
12:30
sön
12:30    
Sjömarkens Idrottsgård
Sandareds IF - IF Elfsborg P13-2  -      
10
14:30
sön
14:30    
Sjömarkens IP
Sandared - IF Elfsborg P13-3  -      
 
16
12:00
lör
12:00    
Sandevi
Sandareds IF P14 - IF Elfsborg P13-1  -      
16
13:30
lör
13:30    
Kransmossen IP
 
Mariedals IK - IF Elfsborg P13  -      
 
24
10:00
sön
10:00    
Borås Arena 2
 
IF Elfsborg P13-2 - Byttorp IF 2011  -      
24
10:00
sön
10:00    
Kronäng Arena
Kronäng P12 - IF Elfsborg P13-4  -      
24
12:00
sön
12:00    
Kronäng Arena
Kronäng - IF Elfsborg P13-3  -      
 
28
17:00
tor
17:00    
Lassalyckan
 
Ulricehamn P14 - IF Elfsborg P13-1  -      
31
12:00
sön
12:00    
Borås Arena 2
IF Elfsborg 2013-3 - Kinna if 2012  -      
31
14:00
sön
14:00    
Borås Arena 2
IF Elfsborg 2013-2 - Kinna IF 2011/2012  -      
31
14:00
sön
14:00    
Hedens IP konstgräs
FSB - IF Elfsborg P13-2  -      
APRIL 2024
 
01
11:00
mån
11:00    
Byttorp IP
 
Byttorp P14 - IF Elfsborg P13-1  -      
07
09:30
sön
09:30    
Övrig plats
Hestrafors - IF Elfsborg P13-3  -      
07
09:30
sön
09:30    
Övrig plats
Hestrafors - IF Elfsborg P13-4  -      
07
09:30
sön
09:30    
Borås Arena 2
IF Elfsborg P13-1 - Holmalunds IF Alingsås  -      
07
11:30
sön
11:30    
Borås Arena 2
IF Elfsborg P13-2 - Holmalunds IF Alingsås  -      
 
13
13:00
lör
13:00    
Bollevi
 
Hestrafors 2011 - IF Elfsborg P13-1  -      
14
09:30
sön
09:30    
Brämhults IP
Brämhult P2011 - IF Elfsborg P13-2  -      
14
11:00
sön
11:00    
Heden
 
Fristad - IF Elfsborg P13-3  -      
14
11:00
sön
11:00    
Heden
 
Fristad - IF Elfsborg P13-4  -      
14
11:15
sön
11:15    
Brämhults IP
 
Brämhult 2011 - IF Elfsborg P13  -      
 
27
12:00
lör
12:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Hestrafors IF3  -  7  
28
11:00
sön
11:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Alingsås IF FF 1  -  11
MAJ 2024
 
03
18:30
fre
18:30    
Gerdskenvallen A-plan
Gerdskens BK Gul - IF Elfsborg18  -  2  
04
lör
00:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Borås AIK  -      
05
15:00
sön
15:00    
Dalsjöhov
Dalsjöfors GoIF - IF Elfsborg Röd  -      
05
17:30
sön
17:30    
Bollevi B
Hestrafors IF - IF Elfsborg Gul1  -  1  
 
07
18:30
tis
18:30    
Thåängen
Sandhults SK - IF Elfsborg  -      
08
18:30
ons
18:30    
Östlyckevallen
Holmalunds IF Alingsås - IF Elfsborg5  -  5  
11
11:00
lör
11:00    
Ryda sportfält
IF Elfsborg Röd - Svenljunga IK  -      
11
13:00
lör
13:00    
Ryda sportfält
IF Elfsborg Gul - Gerdskens BK9  -  0  
 
13
19:00
mån
19:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Dalsjöfors GoIF 9  -  2  
14
18:30
tis
18:30    
Ollevi B
Långareds BoIS - IF Elfsborg Gul3  -  2  
17
18:30
fre
18:30    
Mjörnvallen, B-plan
Alingsås IF FF Svart - IF Elfsborg5  -  0  
18
12:00
lör
12:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Brämhults IK Gul  -      
19
11:00
sön
11:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Brämhults IK  -      
 
22
ons
00:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Ospecificerat lag (11)  -      
22
18:00
ons
18:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Herrljunga SK FK  -      
25
11:00
lör
11:00    
Lassalyckan D-plan
Ulricehamns IFK Blå - IF Elfsborg4  -  5  
26
sön
00:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Ospecificerat lag (10)  -      
26
sön
00:00    
Bergavallen 7 mot 7
Tvärreds IF - IF Elfsborg Röd  -      
26
15:30
sön
15:30    
Björkängsvallen 1 Gräs
Ubbhult/Hällingsjö - IF Elfsborg  -      
JUNI 2024
 
01
09:00
lör
09:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Sjömarkens IF  -      
01
12:00
lör
12:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Tranemo IF0  -  9  
02
13:00
sön
13:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Tranemo IF Vit  -      
02
17:00
sön
17:00    
Byvallen A-plan
Hemsjö IF - IF Elfsborg Gul9  -  5  
 
08
11:00
lör
11:00    
Lassalyckan C-plan
Ulricehamns IFK Blå - IF Elfsborg Röd  -      
08
11:00
lör
11:00    
Sandevi A-plan
Sandareds IF - IF Elfsborg  -      
08
13:00
lör
13:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna2  -  6  
09
11:00
sön
11:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Bergdalens IK Röd4  -  1  
 
12
19:00
ons
19:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Holmalunds IF Alingsås 8  -  1  
13
18:30
tor
18:30    
Kunskapens Hus, konstgräs
Kinna IF - IF Elfsborg Gul13  -  2  
16
16:00
sön
16:00    
Trollevi B
Sparsörs AIK svart - IF Elfsborg  -      
16
17:00
sön
17:00    
Byttorps IP A
Byttorps IF Grön - IF Elfsborg7  -  4  
 
18
18:30
tis
18:30    
Enevi B-plan
Redvägs FK - IF Elfsborg Röd  -      
18
19:00
tis
19:00    
Ramnavallen
Norrby IF Blå - IF Elfsborg Gul7  -  2  
19
18:30
ons
18:30    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Sjömarken/Sandared Vit10  -  0  
AUGUSTI 2024
 
10
13:00
lör
13:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Limmareds IF   -      
11
sön
00:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Gerdskens BK Gul  -      
 
15
19:00
tor
19:00    
Dalsjöhov naturgräs
Dalsjöfors GoIF - IF Elfsborg  -      
17
14:00
lör
14:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Alingsås IF FF Svart  -      
18
sön
00:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Hestrafors IF  -      
18
sön
00:00    
Bodavallen C konstgräs
Borås AIK - IF Elfsborg  -      
18
12:00
sön
12:00    
Bodavallen C konstgräs
Hässleholmen BK - IF Elfsborg Röd  -      
 
22
19:00
tor
19:00    
Gerdskenvallen B-plan
Gerdskens BK - IF Elfsborg Gul  -      
24
15:00
lör
15:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Sandhults SK   -      
25
sön
00:00    
Övrig plats
Ospecificerat lag (11) - IF Elfsborg  -      
25
10:00
sön
10:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Hillared/Sexdrega  -      
25
11:00
sön
11:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Långareds BoIS  -      
 
28
18:30
ons
18:30    
Mjörnvallen, B-plan
Alingsås IF FF - IF Elfsborg Gul  -      
28
18:30
ons
18:30    
Skoghälla B
Herrljunga SK FK - IF Elfsborg  -      
31
11:00
lör
11:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Dalsjöfors GoIF  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
sön
00:00    
Övrig plats
Ospecificerat lag (10) - IF Elfsborg Gul  -      
01
12:00
sön
12:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Ulricehamns IFK Blå  -      
01
14:30
sön
14:30    
Brämhults IP C
Brämhults IK - IF Elfsborg  -      
 
06
18:00
fre
18:00    
Högvalla IP A konstgräs
Svenljunga IK - IF Elfsborg Röd  -      
07
13:00
lör
13:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Hemsjö IF   -      
08
sön
00:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Ubbhult/Hällingsjö  -      
08
sön
00:00    
Övrig plats
Hemsjö IF Gul - IF Elfsborg  -      
08
17:00
sön
17:00    
Tranehov
Tranemo IF - IF Elfsborg  -      
 
14
11:00
lör
11:00    
Björkängsvallen, Borås
Bergdalens IK Röd - IF Elfsborg  -      
14
12:00
lör
12:00    
Brämhults IP C
Brämhults IK Gul - IF Elfsborg Röd  -      
15
11:00
sön
11:00    
Ekäng B
Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - IF Elfsborg Gul  -      
15
11:00
sön
11:00    
Idrottsgården Konstgräsplan
Sjömarkens IF - IF Elfsborg  -      
 
21
lör
00:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg Röd - Tvärreds IF   -      
22
10:00
sön
10:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg - Byttorps IF Grön  -      
22
13:00
sön
13:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Sandareds IF  -      
22
14:00
sön
14:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Kinna IF  -      
 
24
18:00
tis
18:00    
Idrottsgården Konstgräsplan
Sjömarken/Sandared Vit - IF Elfsborg  -      
29
10:00
sön
10:00    
Ryda Sportfält B
IF Elfsborg Gul - Norrby IF Blå  -      
29
14:00
sön
14:00    
Ryda Sportfält D
IF Elfsborg - Sparsörs AIK svart  -      
OKTOBER 2024
 
31
tor
00:00    
Borås Arena
IF Elfsborg - Sandhults SK  -      
31
tor
00:00    
Bollevi B
Hestrafors IF - IF Elfsborg  -      
DECEMBER 2024
 
08
sön
00:00    
Övrig plats
- IF Elfsborg Röd  -      
 
Våra sponsorer